Ciekawostka

W ramach konsultacji psychologicznej psychoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem w celu dobrania najlepszej możliwej formy pomocy.

Konsultacje dla dzieci i młodzieży pozwolą odkryć istotę problemów młodych osób i pomóc im w radzeniu sobie w stresujących sytuacjach.

Głównym narzędziem leczenia w terapii indywidualnej jest rozmowa i kontakt ze swoim terapeutą, który przeanalizuje co jest źródłem problemu i pomoże się go wyzbyć.

Psychoterapeuta poprzez terapie dla par stara się zmienić sposób funkcjonowania partnerów tak, by zmniejszyć napięcie między nimi i znaleźć odpowiednie rozwiązanie, by pozbyć się problemów.

W psychoterapii grupowej, grupa staję się środowiskiem terapeutycznym sprzyjającym poznanie innych osób a także naszych związków z nimi co sprzyja budowie zdrowych relacji.

Różnice między psychologiem, psychoterapeutą i psychiatrą są bardzo duże, warto poznać czym zajmuję się każda z osób, by wybrać odpowiedniego specjalistę.

Psychoterapia może pomóc w przypadku występowania lęku wysokości i innych podobnych fobii.

Godziny przyjęć

poniedziałek 1100 - 1300
wtorek 1600 - 2000

Co to jest terapia par?

Terapia par jest spotkaniem osób, blisko związanych ze sobą z psychoterapeutą. Odbywa się w stałych godzinach i odstępach czasu. Zwykle raz lub dwa razy w miesiącu. Forma związku nie ma znaczenia. Para może być małżeństwem lub związkiem nieformalnym. Terapia jest podejmowana wtedy, kiedy oboje potrzebują zmian w funkcjonowaniu tego związku. Ma na celu dokonanie zmiany każdego z partnerów i w efekcie prowadzić do przebudowy relacji i pogłębienia komunikacji

Terapia par

Dla kogo jest terapia par?

Dla par pragnących lepiej zrozumieć swój związek, szczególnie jeśli pojawiają się w nim trudności i konflikty. Założeniem jest, że obojgu partnerom zależy na polepszeniu relacji i porozumieniu. Pracuję również z parami będącymi w kryzysie.

Co daje?

Dzięki psychoterapii partnerzy mają możliwość uświadomienia sobie źródeł problemu. Pracujemy nad znalezieniem odpowiedniego rozwiązania, poprawę jakości komunikacji i relacji. Szukamy porozumienia, żeby możliwe było wyjście z kryzysu. Terapia pary jest okazją do bezpiecznego ujawnienia uczuć, nazwania rozbieżności. Uczy słuchać i akceptować różnice.

Ile to kosztuje?

Cena pierwszego spotkania wynosi 150 zł., kolejnych 100 zł.Autor: psycholog
Data publikacji: 2015-10-04 18:42:24

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777