Ciekawostka

W ramach konsultacji psychologicznej psychoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem w celu dobrania najlepszej możliwej formy pomocy.

Konsultacje dla dzieci i młodzieży pozwolą odkryć istotę problemów młodych osób i pomóc im w radzeniu sobie w stresujących sytuacjach.

Głównym narzędziem leczenia w terapii indywidualnej jest rozmowa i kontakt ze swoim terapeutą, który przeanalizuje co jest źródłem problemu i pomoże się go wyzbyć.

Psychoterapeuta poprzez terapie dla par stara się zmienić sposób funkcjonowania partnerów tak, by zmniejszyć napięcie między nimi i znaleźć odpowiednie rozwiązanie, by pozbyć się problemów.

W psychoterapii grupowej, grupa staję się środowiskiem terapeutycznym sprzyjającym poznanie innych osób a także naszych związków z nimi co sprzyja budowie zdrowych relacji.

Różnice między psychologiem, psychoterapeutą i psychiatrą są bardzo duże, warto poznać czym zajmuję się każda z osób, by wybrać odpowiedniego specjalistę.

Psychoterapia może pomóc w przypadku występowania lęku wysokości i innych podobnych fobii.

Godziny przyjęć

poniedziałek 1100 - 1300
wtorek 1600 - 2000

Co to jest terapia grupowa?

Psychoterapia grupowa wychodzi z założenia, że indywidualne problemy mają źródło w relacjach z ludźmi oraz przejawiają się w tych relacjach. Dlatego w jej trakcie, indywidualne  trudności są odczuwane podczas pracy grupowej - w relacjach z uczestnikami, terapeutami i z całą grupą. W czasie pracy grupowej są przeżywane, poddawane rozumieniu i refleksji Grupa w bezpieczny i kontrolowany prze terapeutę sposób, staje się środowiskiem terapeutycznym, które ma służyć poznaniu siebie, obserwacji własnych wzorców komunikacji i sposobu wchodzenia w relację z innymi.

Ma na celu poznanie nawykowych sposobów zachowania, przeżywania, myślenia, i uświadomienie ich konsekwencji. Tak jak terapia indywidualna, prowadzi do osiągnięcia indywidualnych celów każdego jej członka. Poprzedzona jest konsultacjami indywidualnymi, służącymi wyznaczeniu tych celów. Metoda pracy grupowej jest równie skuteczną formą terapii, co psychoterapia indywidualna. Potwierdzają to liczne badania prowadzone nad skutecznością psychoterapii.

Psychoterapia grupowa

Pacjenci czasami mają wątpliwości, co do udziału w spotkaniach grupowych. Głównym powodem jest obawa, że będą zmuszeni do opowiadania o sobie obcym ludziom. Oczywiście, psychoterapia grupowa, jak i inne formy leczenia psychologicznego wymagają pewnego zaangażowania, jednak „mówienie o sobie” nie jest celem tych spotkań. Czynnikiem leczącym jest udział w grupie. Macie Państwo prawo do odmowy, powiedzenia „stop”, kiedy nie czujecie się gotowi do rozmowy na Wasz temat. Grupa umożliwia przyglądanie się własnym przeżyciom poprzez innych; obserwację własnych zachowań w bezpiecznej relacji, po to, żeby na co dzień stały się satysfakcjonujące dla Państwa i Waszych bliskich.

Do grupy terapeutycznej zapraszamy osoby:

Psychoterapia w grupie jest też drogą samorozwoju. Jest metodą na lepsze, głębsze spokojniejsze przeżywanie siebie i kontaktów z innymi. Spotkania odbywają się jeden raz w tygodniu i trwają dwie godziny. Zapewniają każdemu uczestnikowi wystarczająco dużo czasu do zajmowania się swoim problemem, spotkania ze swoimi refleksjami i treningu nowych rozwiązań. Czasami stosujemy różne techniki terapeutyczne, pozwalające na pogłębienie pracy, jednak zawsze za zgodą uczestnika. Należą do nich – psychodrama, praca ze snem, wizualizacja i inne…

Ile kosztuje terapia grupowa?

Cena spotkania terapeutycznego wynosi 50 zł. (za dwie godziny) Opłatę 200 zł. / za miesiąc prosimy wnosić „z góry” podczas pierwszego spotkania w miesiącu. Cena konsultacji psychologicznej przed rozpoczęciem terapii grupowej wynosi 100 zł.Autor: psycholog
Data publikacji: 2015-10-04 18:48:26

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777