Ciekawostka

W ramach konsultacji psychologicznej psychoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem w celu dobrania najlepszej możliwej formy pomocy.

Konsultacje dla dzieci i młodzieży pozwolą odkryć istotę problemów młodych osób i pomóc im w radzeniu sobie w stresujących sytuacjach.

Głównym narzędziem leczenia w terapii indywidualnej jest rozmowa i kontakt ze swoim terapeutą, który przeanalizuje co jest źródłem problemu i pomoże się go wyzbyć.

Psychoterapeuta poprzez terapie dla par stara się zmienić sposób funkcjonowania partnerów tak, by zmniejszyć napięcie między nimi i znaleźć odpowiednie rozwiązanie, by pozbyć się problemów.

W psychoterapii grupowej, grupa staję się środowiskiem terapeutycznym sprzyjającym poznanie innych osób a także naszych związków z nimi co sprzyja budowie zdrowych relacji.

Różnice między psychologiem, psychoterapeutą i psychiatrą są bardzo duże, warto poznać czym zajmuję się każda z osób, by wybrać odpowiedniego specjalistę.

Psychoterapia może pomóc w przypadku występowania lęku wysokości i innych podobnych fobii.

Godziny przyjęć

poniedziałek 1100 - 1300
wtorek 1600 - 2000

Czym jest konsultacja psychologiczna?

Konsultacja psychologiczna może zawierać od jednego do trzech spotkań, podczas których dokonuję diagnozy i wybieram najbardziej odpowiednie metody leczenia. Konsultacja służy rozpoznaniu problemu, z jakim zgłasza się pacjent, momentu pojawienia się objawów i sposobu radzenia sobie z nimi. Zadaję także pytania mające na celu diagnozę przyczyn problemu, funkcjonowania osobowości, ważnych informacji z przeszłych doświadczeń pacjenta. Konsultacja ma charakter rozmowy, wywiadu, podczas którego zostają nazwane również prawidłowości w dotychczasowym funkcjonowaniu osoby. Pozwala na ustalenie planu leczenia oraz najkorzystniejszych metod.


konsultacje psychologiczne

Dla kogo?

Dla każdej osoby zgłaszającej się do psychologa, szukającej pomocy. W szczególności, jeśli korzysta z takiej pomocy po raz pierwszy.

Co daje?

Odpowiednia diagnoza i dobór adekwatnych metod leczenia jest podstawą rozpoczęcia leczenia. Psychoterapeuta, po rozpoznaniu problemu ma za zadanie zaproponować formę leczenia np.: psychoterapię indywidualną, leczenie w grupie psychoterapeutycznej, terapię rodzin, par, dzieci lub inne formy –np. konsultację lekarską. Czasami zdarza się, że samo nazwanie i usystematyzowanie informacji, przynosi ulgę i nie wymaga dalszego leczenia.

Czas trwania?

Indywidualna konsultacja psychologiczna trwa 40 – 50 minut. W przypadku konsultacji rodzin, dzieci, spotkanie trwa nieco dłużej, do około 1,5 godziny. Rozpoznanie problemu i planu leczenia wymaga najczęściej od jednego do kilku spotkań.

Korzyści z konsultacji psychologicznej

Pacjent otrzymuje diagnozę psychologiczną, plan leczenia ze wskazaniem metod – terapii indywidualne, pary, rodziny lub innej formy a także informację czy jestem w stanie mu pomóc.

Ile kosztuje?

Cena wynosi 100 zł. , Wydanie opinii na piśmie 150 zł.Autor: psycholog
Data publikacji: 2018-01-11 21:08:55

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777