Ciekawostka

W ramach konsultacji psychologicznej psychoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem w celu dobrania najlepszej możliwej formy pomocy.

Konsultacje dla dzieci i młodzieży pozwolą odkryć istotę problemów młodych osób i pomóc im w radzeniu sobie w stresujących sytuacjach.

Głównym narzędziem leczenia w terapii indywidualnej jest rozmowa i kontakt ze swoim terapeutą, który przeanalizuje co jest źródłem problemu i pomoże się go wyzbyć.

Psychoterapeuta poprzez terapie dla par stara się zmienić sposób funkcjonowania partnerów tak, by zmniejszyć napięcie między nimi i znaleźć odpowiednie rozwiązanie, by pozbyć się problemów.

W psychoterapii grupowej, grupa staję się środowiskiem terapeutycznym sprzyjającym poznanie innych osób a także naszych związków z nimi co sprzyja budowie zdrowych relacji.

Różnice między psychologiem, psychoterapeutą i psychiatrą są bardzo duże, warto poznać czym zajmuję się każda z osób, by wybrać odpowiedniego specjalistę.

Psychoterapia może pomóc w przypadku występowania lęku wysokości i innych podobnych fobii.

Godziny przyjęć

poniedziałek 1100 - 1300
wtorek 1600 - 2000

Czym są konsultacje dla dzieci i młodzieży?

Pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży oferuję w formie konsultacji. Odbywają się one w zależności od potrzeb rodziny i dziecka. Zazwyczaj raz, dwa razy w miesiącu i mają przede wszystkim charakter psychoedukacyjny. Celem jest pomoc dzieciom, młodzieży, ale też rodzicom/ opiekunom w poznaniu źródeł problemów, z którymi się zgłaszają oraz sposobów na rozwiązanie trudności. Dla rodziców są pomocne w nauce metod wspierania dziecka rozwiązywaniu trudnych objawów i zapobiegania im. Dziecku pozwalają zrozumieć przyczyny trudności i nauczyć się je przezwyciężać. Podczas pierwszych konsultacji psychoterapeuta prowadzi wywiad z opiekunami, dzieckiem (czasem w formie osobnego spotkania), który pozwala poznać problem, jego przyczyny, czas pojawienia się i zaproponować odpowiednią formę leczenia.

Konsultacje dla dzieci i młodzieży

Dla kogo?

Dla dzieci, młodzieży,

Co daje?

Konsultacje z psychoterapeutą pozwalają na rozpoznanie problemu dziecka i dobranie odpowiednich metod leczenia. W ich trakcie terapeuta prowadzi psychoedukację rodziny i proponuje najlepsze rozwiązania. Celem ma być poprawa funkcjonowania dziecka w jego otoczeniu a także ulga w cierpieniu, które go spotyka. Spotkania pozwalają rodzinie na zdobycie niezbędnej wiedzy w obszarze wychowania, mogącej istotnie wpłynąć na zachowanie ich dziecka. Czasami wskazania obejmują podjecie psychoterapii rodziny lub pary.

Czas trwania?

Zależnie od potrzeb rodziny i dziecka. Nierzadko zdarza się, że już jedno spotkanie pozwala na osiągniecie poprawy w funkcjonowaniu dziecka. Już sama rozmowa i nazwanie problemu, może przynosić ulgę i skłaniać do zmiany zachowań. Zależnie od sytuacji i zgłaszanego problemu konsultacje zazwyczaj obejmują od jednego do kilkunastu spotkań w cyklach raz, dwa razy w miesiącu.

Ile kosztują konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży?

Cena pierwszej konsultacji wynosi 100 zł. (rodzic bez dziecka), 150 zł. (rodzina z dzieckiem).Autor: psycholog
Data publikacji: 2015-10-04 18:37:34

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777