Ciekawostka

W ramach konsultacji psychologicznej psychoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem w celu dobrania najlepszej możliwej formy pomocy.

Konsultacje dla dzieci i młodzieży pozwolą odkryć istotę problemów młodych osób i pomóc im w radzeniu sobie w stresujących sytuacjach.

Głównym narzędziem leczenia w terapii indywidualnej jest rozmowa i kontakt ze swoim terapeutą, który przeanalizuje co jest źródłem problemu i pomoże się go wyzbyć.

Psychoterapeuta poprzez terapie dla par stara się zmienić sposób funkcjonowania partnerów tak, by zmniejszyć napięcie między nimi i znaleźć odpowiednie rozwiązanie, by pozbyć się problemów.

W psychoterapii grupowej, grupa staję się środowiskiem terapeutycznym sprzyjającym poznanie innych osób a także naszych związków z nimi co sprzyja budowie zdrowych relacji.

Różnice między psychologiem, psychoterapeutą i psychiatrą są bardzo duże, warto poznać czym zajmuję się każda z osób, by wybrać odpowiedniego specjalistę.

Psychoterapia może pomóc w przypadku występowania lęku wysokości i innych podobnych fobii.

Godziny przyjęć

poniedziałek 1100 - 1300
wtorek 1600 - 2000

Co to jest psychoterapia indywidualna?

Psychoterapia indywidualna jest formą leczenia, które dokonuje się poprzez relację z psychoterapeutą. Czynnikiem leczącym jest nawiązanie kontaktu i rozmowa z psychoterapeutą. Psychoterapeuta, prowadząc proces leczenia towarzyszy w poznawaniu siebie, analizie źródeł problemów, niepokoju, cierpienia. Dokonuje tego przez analizę doświadczeń, historii życia i sposobów radzenia sobie z trudnościami. Uważnie analizuje uczucia i myśli, mające wpływ na przeżywanie siebie i sytuacji, w jakiej obecnie pacjent się znajduje. Czasami w lepszym rozumieniu pomagają różne techniki terapeutyczne (modorama, lisy, zadania), które terapeuta wprowadza za zgodą pacjenta. Psychoterapia ma służyć osiągnięciu wyznaczonych na jej początku celom, o co dba prowadzący. Spotkania odbywają się o stałej godzinie jednej – dwa razy w tygodniu.

Psychoterapia indywidualna

Czas trwania konsultacji psychologicznych

Już po pierwszych konsultacjach, pozwalających ustalić problem i plan leczenia jesteśmy w stanie określić przybliżony czas leczenia. Niejednokrotnie problem udaje się rozwiązać już na pierwszych kilku spotkaniach. Czasem jednak, poznając coraz lepiej pacjenta, a pacjent mając możliwość bacznego przyglądania się sobie, odkrywamy potrzebę dłuższego leczenia. Czas trwania psychoterapii będzie więc uzależniony od potrzeb zgłaszającej się osoby. Pracuję w podejściu krótkoterminowym. Planuję więc proces leczenia od kilku do kilkunastu spotkań (maksymalnie rok, półtorej roku spotkań).

Ustalając czas leczenia biorę pod uwagę:

Ile to kosztuje konsultacja psychologiczna?

Cena jednego spotkania wynosi 80 zł.Autor: psycholog
Data publikacji: 2015-10-04 18:31:07

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777