Ciekawostka

W ramach konsultacji psychologicznej psychoterapeuta przeprowadza wywiad z pacjentem w celu dobrania najlepszej możliwej formy pomocy.

Konsultacje dla dzieci i młodzieży pozwolą odkryć istotę problemów młodych osób i pomóc im w radzeniu sobie w stresujących sytuacjach.

Głównym narzędziem leczenia w terapii indywidualnej jest rozmowa i kontakt ze swoim terapeutą, który przeanalizuje co jest źródłem problemu i pomoże się go wyzbyć.

Psychoterapeuta poprzez terapie dla par stara się zmienić sposób funkcjonowania partnerów tak, by zmniejszyć napięcie między nimi i znaleźć odpowiednie rozwiązanie, by pozbyć się problemów.

W psychoterapii grupowej, grupa staję się środowiskiem terapeutycznym sprzyjającym poznanie innych osób a także naszych związków z nimi co sprzyja budowie zdrowych relacji.

Różnice między psychologiem, psychoterapeutą i psychiatrą są bardzo duże, warto poznać czym zajmuję się każda z osób, by wybrać odpowiedniego specjalistę.

Psychoterapia może pomóc w przypadku występowania lęku wysokości i innych podobnych fobii.

Godziny przyjęć

poniedziałek 1100 - 1300
wtorek 1600 - 2000

Skąd takie ceny?

W skład ceny terapii wchodzi wynagrodzenie terapeuty, koszty wynajmu gabinetu oraz specyficzne dla tego typu działalności koszty: superwizja, konieczność bezustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych w ramach różnorodnych szkoleń podyplomowych, jakie psycholog i psychoterapeuta (podobnie jak i lekarz medycyny) odbywa przez w ciągu swojej praktyki. Wszystkie te koszty składają się na cenę terapii, która może wydawać się dość wysoka. Należy jednak pamiętać, że bez tych wszystkich niezwykle istotnych elementów pracy psychoterapeutycznej, trudno jest liczyć na efektywną pomoc.

Informacje dodatkowe

Czym jest superwizja?

Czy prowadzona przeze mnie terapia również będzie poddana superwizji? Superwizja stanowi kontrolę pracy psychoterapeutycznej, której terapeuta poddaje się dobrowolnie. W żadnym momencie swojej pracy psychoterapeuta nie jest wyspecjalizowany na tyle, żeby mógł zaprzestać superwizji. Z tego powodu powinien poddawać jej się każdy odpowiedzialny terapeuta. Zaniedbanie w tej dziedzinie może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje. Superwizją w naszym gabinecie jest przeprowadzana przez specjalistów uznawanych zarówno przez polskie, jak i zagraniczne towarzystwa psychoterapeutyczne. W czasie superwizji opisuję się przebieg terapii, jej stan obecny oraz dotychczasowe efekty. Superwizor ocenia cały proces i, będąc jedynie niezaangażowanym obserwatorem, dokonuje korekcji ewentualnych błędów. Wszystkie terapię w naszym gabinecie stanowią przedmiot superwizji. Nie oznacza to jednak, że w czasie sesji ktoś trzeci znajduje się w gabinecie, bowiem superwizja ma charakter konsultacji pomiędzy terapeutą prowadzącym a terapeutą nadzorującym przebieg jego pracy. Pacjent pozostaje anonimowy.

Czy mogę oczekiwać dyskrecji?

Dbamy o dyskrecję pacjentów zgodnie z etyką zawodową. Komfortowe warunki psychoterpii są niezwykle istotne. Z tego powodu Pacjent jest zawsze umówiony na konkretną godzinę, tak by mógł bez czekania w kolejce i bez styczności z osobami trzecimi wejść do gabinetu, który jest ulokowany w miejscu dostępnym, ale jednocześnie dyskretnym. Co ważne, wszystkie informacje potrzebne do superwizji są kodowane tak, aby uniemożliwić osobom postronnym identyfikację Pacjenta.

Co również warto wiedzieć?

Przed rozpoczęciem terapii właściwej, pomiędzy terapeutą a Pacjentem zawierany jest tzw. "kontrakt terapeutyczny". Dokument ten precyzuje terminy spotkań, ich częstotliwość oraz czas trwania, zasady ich odwoływania oraz sposoby płatności.Autor: psycholog
Data publikacji: 2015-10-04 19:04:47

Adres

Specjalistyczne gabinety lekarskie
ul.Kawek 2A/2
40-543 Katowice

mapa

Kontakt

tel. 734-433-791
tel. 607-376-777